Vespers van Rachmaninov is een van de meest indrukwekkende koorwerken ooit geschreven. Een meditatieve reis vol devotie, klank en verstilling.

In Vespers van Rachmaninov komen diepe devotie en tijdloze schoonheid samen. Van verstilde akkoorden tot rijke harmonieën raakt deze muziek tot in de kern.
Onder leiding van Peter Dijkstra brengt het Nederlands Kamerkoor dit monumentale werk tot leven met grote precisie en expressie.


► ArtEZ en Nederlands Kamerkoor maken nieuw voorprogramma rond Rachmaninovs Vespers in Musis
Na het succes van hun eerdere samenwerking slaan studenten Muziektheater van ArtEZ en het Nederlands Kamerkoor opnieuw de handen ineen. Rondom de uitvoering van Rachmaninovs Vespers door het Nederlands Kamerkoor in Musis ontstaat een bijzonder contextprogramma, gemaakt samen met nieuwe Arnhemmers.

In kleine groepen ontmoeten ArtEZ-studenten deelnemers met verschillende culturele achtergronden. Ze delen verhalen, liederen en melodieën die voor hen betekenis hebben en gebruiken die als vertrekpunt voor nieuw muzikaal materiaal rondom thema’s als reis, dag en nacht, gebed en thuis.
Zo ontstaat een hedendaags antwoord op de eeuwenoude traditie van de vespers: korte muziektheatervoorstellingen waarin de menselijke stem centraal staat, aangevuld met instrumenten en theatrale elementen. Verschillende muzikale tradities, persoonlijke herinneringen en nieuwe composities komen hierin samen.
Op 28 november zijn de resultaten te horen en te zien in Musis, als voorprogramma van Rachmaninovs Vespers door het Nederlands Kamerkoor.

We werken samen met CONNECT Arnhem en de Meedoenbalie.

Het voorprogramma start om 19:00 uur.


PROGRAMMA
Rachmaninov – Vespers (opus 37)

MUSICI
Nederlands Kamerkoor
Peter Dijkstra – chef-dirigent

za 28 november 2026 - 20:00

Nederlands Kamerkoor

Vespers van Rachmaninov

Gelrepas | Klassiek | Koormuziek
Musis, Parkzaal
Zitplaats regulier
€ 35,00 - € 45,00
Jongeren t/m 30 jaar
€ 12,50
Student Last Minute
€ 10,00
Programma
Deuren open
Aanvang
19:00
20:00
Exclusief drankje