Dit concert is onderdeel van Leading Lied Festival 2026

Ode aan de insecten. Jawel, echt waar! We brengen een ode aan die kleine kriebeldiertjes. Ze zijn namelijk heel belangrijk voor de hele wereld. Zonder insecten zouden we misschien niet eens leven … Daarom brengen we een voorstelling vol liederen over insecten, van Brahms over Bizet tot zelfgeschreven muziek.

Je wordt meegesleept in het leven van insecten met allerlei gevaren en komt heel wat te weten tussen de muziek door. Wat is het gele goedje dat een lieveheersbeestje op je hand achterlaat? Waarom is het zo moeilijk om een vlieg te vangen? Waar zijn vlinders in de winter naartoe? Dat en nog veel meer kom je te weten tijdens de voorstelling! Laat je verrassen door allerlei wilde insectenverhalen en kom meedoen met de muziek. Wie weet ontdek je wel iets dat je nooit zou geloven! De bijtjes en vlindertjes wachten al!


Gratis voor kinderen t/m 12 jaar 

Musis & Stadstheater Arnhem opent de deuren gratis voor kinderen t/m 12 jaar bij familievoorstellingen en –concerten met het label ‘Jeugd gratis’ en de herkenbare sticker van de mus.  
Musis volgt hiermee het succesvolle voorbeeld van De Maaspoort in Venlo. Dankzij DeCultuurclub, Vrienden en onze donateurs is dit initiatief mogelijk gemaakt.  Wil je zelf bijdragen? Kies dan in het bestelproces voor een betaald kaartje voor je kind. 

Voorwaarden
– Minimaal één volwassene per bestelling 
– Kinderen ouder dan 12 jaar kopen een regulier ticket 
– Aanschaf van (gratis) tickets is noodzakelijk.  

Lees meer over dit initiatief op de pagina Jeugd gratis

Zie de Festival pagina voor het hele Leading Lied programma in Musis.


Het Leading Lied Festival wordt georganiseerd door Stichting Leading Lied i.s.m. Musis en mede mogelijk gemaakt door Gemeente Arnhem, met dank aan het Cultuurfonds, mede dankzij het Eleonora van Heusden Fonds.

PROGRAMMA
Brahms

Marienwürmchen (vertaling Nederlands: Peter Lusse)

Prokofiev
Babochka

Moessorgski
De kever (vertaling Nederlands: Marie-Cécile Moerdijk)

Acke
Sur les ailes du vent

Arne
Where the bee sucks

Moessorgski
De vlo (vertaling Nederlands: Marie-Cécile Moerdijk)

Bizet
La coccinelle

MUSICI
Marjolein Acke – zang, presentatie
Elewout Acke – piano

za 18 april 2026 - 13:00

Leading Lied Festival - Ode aan Insecten 6+

Marjolein & Elewout Acke

Arnhems | Familie - Jeugd Gratis | Matinee | Vocaal
Musis, Balkonzaal
Zitplaats regulier
€ 15,00
Kind t/m 12 jaar betaald
€ 15,00
Kind t/m 12 jaar gratis
€ 0,00
Programma
Deuren open
Aanvang
12:00
13:00