De zomeravondconcerten zijn vanouds op de woensdagavond. In de maanden juli en augustus klinkt elke woensdag een selectie uit vijf eeuwen orgelmuziek, door organisten uit het hele land.
Op Nationale Orgeldag, die ieder jaar samenvalt met Open Monumentendag, kun je in een ontspannen sfeer verschillende orgels en kerken in Arnhem ontdekken. Onder begeleiding van stadsorganist Johan Luijmes bezoek je de Eusebius, de Waalse Kerk, de Koepelkerk en Musis. Op elke locatie wordt orgelmuziek gespeeld en kun je het orgel van dichtbij bewonderen.
De zondagmiddagconcerten zijn korte en toegankelijke concerten van maximaal een uur.
Musis heeft het voorrecht om een prachtig Kam en van der Meulen orgel uit 1842 in bezit te hebben. Het twee manualen tellende orgel is gebouwd als salonorgel en is later voorzien van een pijpenfront. Sinds 1931 hing het orgel in de koepel van Museum Arnhem, waar het in de Tweede Wereldoorlog beschadigt raakte. In 1968 werd het door de firma Leeflang gerestaureerd. Mede op inititatief van stadsorganist Johan Luijmes heeft het nu zijn plek gekregen in de balkonzaal in Musis. Wil je horen en ervaren hoe dit prachtige orgel klinkt? Kom dan naar één van onze lunchconcerten op het orgel.