Het fenomenale Busch Trio, dat volgens OpusKlassiek Schuberts Forellenkwintet ‘Magnifiek, afwisselend, verfrissend, energiek, gepassioneerd en lyrisch’ speelt, zet nu live in Musis naast dit meesterlijke kwintet Schuberts Notturno en Beethovens Trio in Es. Een perfecte romantische kamermuziekavond, waarin in een notendop de volwassenwording van het pianotrio tot klinken komt.
PROGRAMMA
Schubert – Notturno op. posth. 148 D897
Beethoven – Pianotrio in Es op. 70 nr. 2
Schubert – Forellenkwintet in A D 667
Waar Ludwig van Beethoven het pianotrio uit de sfeer van huiskamermuziek haalde en er een serieus kamermuziekgenre van maakte, voegde Franz Schubert veel diepte en romantische emotie toe. Zo is zijn Notturno, waarschijnlijk het afgekeurde langzame deel van zijn Eerste pianotrio, een werk op hetzelfde indringende niveau als het langzame deel uit zijn beroemde Strijkkwintet in C. Het luchtigere Forellenkwintet is daarna een staaltje instrument- en materiebeheersing van de hoogste orde.
In 2012 besloten violist Mathieu van Bellen en de broers Ori en Omri Epstein, allen studerend aan het Royal College of Music in Londen, gezamenlijk verder te gaan. Ze noemden zich het Busch Trio, vanwege de schitterende Guadagniniviool die ooit van de legendarische violist Adolf Busch was en nu zingt in de handen van Van Bellen. Een muzikaal huwelijk made in heaven, want het trio is in ruim tien jaar tijd gestegen naar de top van de internationale kamermuziekwereld. Ook aangevuld tot pianokwintet klinken de musici als één muzikale hartslag.
MUSICI
Busch Trio:
Mathieu van Bellen – viool
Ori Epstein – cello
Omri Epstein – piano
Noga Shaham – altviool
Ying Lai Green – contrabas
Wat als Mozart in 2025 zou leven? Hij zou waarschijnlijk in een rockband spelen, schandalen veroorzaken en viral gaan op TikTok. In John Giovanni krijgt de beroemdste rokkenjager uit de operageschiedenis een moderne make-over. Don wordt John: een over het paard getilde rockster die denkt dat hij overal mee wegkomt. Ken je het type?
► Beluister bij De Nieuws BV op NPO1 de uitzending met Michiel Romeyn.