Na het daverende succes van vorig seizoen én een prachtig ontvangen album, is Lucie Horsch terug bij het Orkest van de Achttiende Eeuw. Ze presenteren en schitterend nieuw barokprogramma met concerti, kamermuziek en orkestwerken van Georg Friedrich Händel, Arcangelo Corelli, Domenico Scarlatti, en de Zweedse componist Johann Helmich Roman in de hoofdrollen.

Net als vele van hun tijdgenoten werden deze componisten gesteund en onderhouden door rijke vrouwen. Soms waren deze mecenassen verbonden aan het hof, soms waren het rijke elite uit Engeland, Duitsland, Zweden, of –jawel- Nederland. Maar wat dreef deze vrouwen? Waarom zochten zij de verbinding met muziek, kunst en cultuur op deze manier? In dit concert gaat de aandacht niet alleen uit naar de muziek en de mannen die het componeerden, maar ook naar de vrouwen die het allemaal mogelijk maakten en zich op deze manier verzekerden van een plek in de geschiedenis.
 

PROGRAMMA 
Werken van Händel, Corelli, Domenico Scarlatti en Johann Helmich Roman

MUSICI 
Orkest van de Achttiende Eeuw 
Lucie Horsch, blokfluit en zang

wo 26 november 2025 - 20:00

Orkest van de 18e eeuw, Lucie Horsch

Powervrouwen

Oude muziek
Musis, Parkzaal
Zitplaats regulier
€ 37,50
Jongeren t/m 30 jaar
€ 12,50
Student Last Minute
€ 10,00
Programma
Deuren open
Aanvang
19:00
20:00

Ga ook mee naar

vr 27 juni 2025 - 20:00

Chanson

Ervaar de magie van het Franse levenslied

Dit concert vindt plaats op vrijdag 27 juni, 20:00; zaterdag 28 juni, 15:00 en 20:00zondag 29 juni, 15:00 uur.

Stap in de wereld van meeslepende melodieën, poëtische teksten en tijdloze klassiekers met het theaterconcert Chanson. Laat je meevoeren op de prachtige klanken van La vie en rose, La Bohème en Ne me quitte pas, meesterwerken van grootheden als Édith Piaf, Charles Aznavour en Jacques Brel.