De Metropole Orkest Cellos – Joel Siepmann, Emile Visser, Annie Tångberg en Jascha Albracht – combineren een brede muzieksmaak en -kennis met een flinke dosis creativiteit en improvisatie. De cellogroep laat, geheel in de traditie van het Metropole Orkest, een veelzijdig geluid horen.
In dit concert ervaar je dat schijnbaar onverenigbare muziekstijlen tesamen een mooi en verrassend programma vormen.
De MO Cellos mengen de grunge van Nirvana moeiteloos met tango-elementen en schakelen van ritmische soulmuziek naar gevoelige ballads. Als specialisten in crossover spelen ze zowel popklassiekers als jazz en wereldmuziek.
In de handen van deze musici is de cello meer dan een strijkinstrument. In zelfgeschreven arrangementen laten ze hun cello's zingen als een trompet, schuren als een elektrische gitaar en grooven als een drumset.
Wat als Mozart in 2025 zou leven? Hij zou waarschijnlijk in een rockband spelen, schandalen veroorzaken en viral gaan op TikTok. In John Giovanni krijgt de beroemdste rokkenjager uit de operageschiedenis een moderne make-over. Don wordt John: een over het paard getilde rockster die denkt dat hij overal mee wegkomt. Ken je het type?
► Beluister bij De Nieuws BV op NPO1 de uitzending met Michiel Romeyn.