In september sluit het Stadstheater tijdelijk haar deuren. Het theater wordt verbouwd zodat het hierna voldoet aan de wensen van deze tijd. Voordat deze verbouwing van start gaat, wordt er een ode aan dit iconische gebouw gebracht met De Laatste Dag. Dat afscheid nemen niet moeilijk hoeft te zijn, bewijst De Laatste Dag.
Want ook al sluiten we na deze dag onze deuren, we hoeven niet treurig te zijn. Niets in het leven blijft namelijk hetzelfde – al hopen we soms van wel. De Laatste Dag is een hartstochtelijk pleidooi voor de wereld die maar doordraait. Alles verandert, niets blijft wat het is. Daar is geen ontkomen aan en als we dat omarmen kunnen we het op waarde schatten, ermee leven en ervan genieten.
Samen met acteurs, dansers en bewoners van het Stadstheater maken we een voorlopig laatste voorstelling. Ruben Chi danst een fragment uit Qi samen met danseres Evelien Jansen en cellist Rene Berman van Phion. Introdans danst een duet. De nieuwe generatie acteurs van ArtEZ spelen mee. Een voorstelling vol muziek met Blaudzun, met oer-Arnhemmer Marcel van Roosmalen én met de medewerkers van het Stadstheater – die het DNA van het gebouw zijn. Samen zeggen we de zaal in deze unieke, prachtige, feestelijke en kleurrijke theatervoorstelling vaarwel. Of eigenlijk, tot snel.
De Laatste Dag is een productie van Stadstheater Arnhem. Vera Morina schrijft de teksten voor deze voorstelling, zij schreef ook Midzomernachtsdroom. En het decor komt uit de opslag van Theater Oostpool.
Wegens succes is deze voorstelling bijgeboekt op 11 november 2026. Verkoop start op 1 april 2026 om 12:00!
In Ik mag niet klagen zoekt Marcel van Roosmalen naar het antwoord op de vraag hoe het in zijn leven toch zo gigantisch uit de hand heeft kunnen lopen. En komt hij uit bij Arnhem, een stad waar je bij geboorte al met 2-0 achter staat, maar waar hij tot zijn spijt uitgroeide tot de Arnhemmer des Vaderlands.